انواع کش پیلاتس
معرفی انواع کش پیلاتس ها و کاربرد های ورزشی فوق العاده آن

با کش پیلاتس ها بیشتر آشنا شوید …

در ابتداء کاربرد اصلی کش پیلاتس ها برای افزایش توان جسمی بیماران در مراکز فیزیوتراپی بود که از آنها برای احیاء قدرت از دست رفته بیماران استفاده میشد. اما به مرور با استقبال بیشتر مردم، این محصول شهرت بیشتری پیدا کرد و بیشتر مردم آنرا یک وسیله ورزشی میبینند تا یک وسیله درمانی. اما به هر صورت این محصول همچنان کاربرد های درمانی مخصوص خودش را دارد و برای تقویت عضلات ضعیف بدن در فیزیوتراپی ها مورد استفاده قرار میگیرد.

امروزه کش پیلاتس ها را به عنوان یکی از بهترین تجهیزات ورزشی که جمع و جور هستند و در عین حال پرکاربرد اند و قیمت کمی هم دارند میشناسند. از این کش ها میتوان در خانه، باشگاه و اماکن ورزشی استفاده کرد. این محصول ورزشی که در میان ورزشکاران پرکاربرد و محبوب است، نام های دیگری هم دارد که عبارتند از؛ کش بدنسازی، کش CX و کش تمرینی.

کار اصلی ای که این کش ها انجام میدهند، وارد کردن فشار به اندام بدن است که در نتیجۀ این فشار، استخوانها تحریک شده و عضلات پرورش و رشد پیدا میکنند.

از آنجایی که ورزش و نرمش با این کش ها، خلاقیت خاصی نیاز دارد، به مرور و در اثر استفاده منظم و مداوم باعث افزایش تمرکز و قدرت ذهنی هم میشود و در واقع میتواند یک ثبات ذهنی برای شخص بوجود آورد. پس کارایی آن صرفا برای سلامت جسم نیست و در سلامت روح هم تاثیرگذار خواهد بود، البته به شرط استفاده استاندارد.

بررسی انواع کش پیلاتس ها

انواع کش پیلاتس

انواع کش پیلاتس به سه دسته کلی تقسیم میشوند:
کش های حلقه ای
کش های دسته دار
کش های بدون دسته (2متری)

نمیتوان گفت برای خرید کش پیلاتس کدام مورد بهتر است، چراکه هر کدام از این مدل ها برای یک سری از حرکات تمرینی و ورزشی خاصی تهیه و تولید شده اند، بنابراین باید بر اساس نیازی که دارید، به سراغ خرید آنها بروید. در ادامه ما به بررسی هر کدام از این کش ها میپردازیم تا شما در تصمیم گیری راحت تر باشید و بهترین محصول را خریداری کنید.

کش پیلاتس دسته دار

کش پیلاتس های دسته دار، دارای جنس پلاستیکی هستند و البته این پلاستیک از مقاومت بالایی برخوردار بوده و همچنین قابلیت ارتجاعی قابل توجهی نیز دارد. خرید کش پیلاتس دسته دار برای انجام تمرینات کششی و استقامتی گزینه بسیار مناسب و ایده آلی خواهد بود و با کمک آن میتوانید قدرت و انعطاف پذیری عضلات بدن خود را افزایش دهید.

جالب ترین نکته ای که در استفاده ورزشی از این کش ها وجود دارد آن است که کش پیلاتس، همان کاربرد دمبل و تجهیزات بدنسازی را دارد، اما عوارضی که تجهیزات بدنسازی دارند را در خود نداشته و به هیچ وجه باعث آسیب رسیدن به مفاصل دست و تاندون ها نمیشود.

کش پیلاتس حلقه ای

کش پلاتیس های حلقه ای پلاستیکی هستند و دارای 4 رنگ مشکی، سبز، زرد و بنفش هستند. این رنگ بندی ها هر کدام بیانگر میزان قدرت و ضخامت کش ها هستند.
معمولا این کش ها از 30 تا 60 سانتی متر طول برخوردارند و کاربرد بیشتر آنها در تمرینات ورزشی پایین تنه است.
اگر به دنبال یک کش مخصوص برای تقویت عضله های پا هستید، بهترین گزینه همین کش پیلاتس حلقه ای خواهد بود.

کش پیلاتس نواری

این نوع کش ها هم پلاستیکی هستند و به آنها کش بارفیکس نیز میگویند. اندازه این کش ها متفاوت است اما حداکثر در طول 2 متر و عرض 15 سانتی متر وجود دارند. این کش ها بسیار سبک هستند و به جهت حرکات کششی و استقامتی مورد استفاده قرار میگیرند.
کش نواری هم دارای ضخامت ها و رنگ بندی متفاوتی است که رنگ های مختلف، بیانگر ضخامت متفاوت این کش ها هستند.

بررسی سایز ها و ضخامت های کش پیلاتس ها

اساسا طول کش پیلاتس ها بین 30 سانتی متر تا 3 متر است و عرض آنها هم بین 5 تا 20 سانت است که سایز انتخابی شما در شیوه کارایی این محصول بسیار موثر است، لذا سعی کنید کشی را انتخاب کنید که با آن میتوانید حرکات متنوع بیشتری بزنید و در این میان قد شما نقش بسیار تعیین کننده ای دارد که باید به آن توجه ویژه داشته باشید.

در حال حاضر شرکت های تولید کننده کش پیلاتس، با رنگ بندی های مختلفی که در این کش ها قرار داده اند، میزان قدرت، مقاومت و ضخامت این کش ها را مشخص کرده اند و معیار را رنگ بندی قرار دادند.

خوب است اینرا هم در پایان بدانید که انجام حرکات ورزشی با این کش ها باعث درگیری تقریبا تمام بدن میشود و به این شکل میتوان مدعی شد که شما با این محصول، یک ورزش کامل را انجام میدهید و عضلات پاها، شکم، پهلو، بازو، سینه، شانه و … تقویت میکنید.

 

استفاده از کش پیلاتس یعنی خرید سلامتی امروز و آینده

انواع کش پیلاتس

راز سلامتی در دو چیز نهفته است؛ اول تغذیه و سپس ورزش. در این قسمت میخواهیم در مورد بخش دوم (ورزش) صحبت کنیم.

با شرایط پیچیده زندگی های امروزی، بدن انسان بدون ورزش و تحرک مفید، نمیتواند سلامتی جسمانی خودش را حفظ کند و بسرعت ضعیف شده و مرتب مریض میشود. یکی از مشکلات رایجی که بر اثر عدم ورزش رخ میدهد، ناراحتی های عضلانی و پوکی استخوان است.

کش پیلاتس یک ابزار برای ورزش در خانه است که با استفاده از آن میتوانید هر روز به سادگی ورزش کنید و عضلاتی سالم و محکم داشته باشید و همچنین با استفاده از کش پیلاتس، استخوان های شما قدرت و مقاومت بیشتری به دست می آورند و شما با همین حرکات ساده در خانه، میتوانید سلامتی آینده و دوران کهنسالی خود را خریداری کنید که به ظاهر معامله منصفانه ای بنظر میرسد!!

استفاده از این محصول، باعث افزایش گردش خون میشود و باعث میشود سیستم های مختلف بدن با انرژی و شادابی بیشتری فعالیت کنند که این یعنی همان راز جوان ماندن.

 

چگونه شروع کنیم؟!

بهتر است برای شروع سراغ خرید کش پیلاتس هایی که از مقاومت کمتری برخوردارند بروید تا با روش کار آن آشنا شوید و آهسته آهسته فعالیت ورزشی خود را ارتقاء ببخشید تا به مرور زمان بدنی آماده و ذهنی سرحال داشته باشید.

8 مورد از مزایای کش پیلاتس

  • مناسب برای همه سنین و جنسیت ها.
  • قابل استفاده در خانه، پارک، جنگل، باشگاه و اماکن ورزشی.
  • راحتی در استفاده و به اصطلاح، جمع و جور و خوش دست بودن.
  • تاثیرگذاری هم زمان بر روی نقاط مختلف بدن.
  • قابلیت حمل و نقل بسیار آسان.
  • قابل ترکیب سازی با دیگر تجهیزات ورزشی.