نوار تست قند خون بایونیم
نوار تست قند خون بایونیم، ویژگی ها و کارایی های فراوان آن

شاید عده ای بگویند دستگاه تست قند خون، یک دستگاه خیلی عادی است و همه آنها به یک شکل است ولی باید دانست که این دستگاه ها بسیار مختلف هستند و شرکت و مدل های مختلفی دارند و در نتیجه کارایی و دقت تشخیص آنها هم متفاوت خواهد بود، که این نکته ای بسیار مهم در شناخت دستگاه های تست قند خون به حساب می آید.

 نوارتست قند خون چیست

نوار تست قند خون یا همان نوار تست دیابت که با این وسیله قند خون آزمایش میشود این نوارها یکبار قابل استقاده میباشد و یک بار مصرف بوده و باعث میشود که فرد دیابتی با توجه به تست های مکرر میزان قند خون خود را متوجه شده و به قند خون خود نظارت کنترل و کنترل کند.در اکثر این نوع دستگاهها یک نوع نوار تست را بررسی میکنند اما یکسری از دستگاهها موجود هست که نوارهای کتون خون را تست میکنند تا سطح کتون را اندازه بگیرند.

بهترین مارک دستگاه تست قندخون

بهترین مارک های دستگاه تست قند خون و جدیدترین محصولات از برندهای خارجی و ایرانی را از مجموعه ی ما میتونید خریداری کنید.سایت فروشگاهی ما محصولات روز دنیا با بهترین و مناسب ترین قیمت و برندهای همچون دستگاه قند خون امپرور ، الگانس  و وان کال پلاس را نام برد. در این میان برندهای معتبر دیگر موجود در بازار هم هست که میتوان به برند بایونیم و گالا ، آوان ، زیلاکس مد و بیوور اشاره کرد.

ویژگی های دستگاه نوار تست قند خون بایونیم

دستگاه نوار تست قند خون بایونیم (Bionim) مدل (GS300) حاوی 25 عدد نوار تست است که در یک ظرف پلاستیکی قرار دارند. نوار های استفاده شده در دستگاه نوار تست قند خون بایونیم، با نوار هایی که در دستگاه های دیگر وجود دارد، متفاوت است زیرا تمامی نوار ها در حالتی عمودی شکل وارد دستگاه می شوند ولی در این دستگاه نوار ها از کنار به دستگاه متصل می شوند.

این نوع نواری که در این دستگاه وجود دارد، بهتر از نوار دستگاه های دیگر است و 3 مزیت مهم آن عبارت است از؛

1. طراحی این دستگاه به نحوی است که سر نوار که قسمت حساس آن است لمس نمی شود.

2. دست شما به هیچ وجه آلوده نمی شود زیرا فاصله مناسبی بین محل قرار دادن خون و دست وجود دارد.

3. قابلیت استفاده در دو مدل ق دستگاه تست قند بایونیم

 

روش استفاده از دستگاه نوار تست قند خون بایونیم مدل GS300:

نوار را داخل دستگاه قرار دهید و بعد یک قطره از خون خود را ( که چیزی معادل 1.4 میکرولیتر می شود) به روی بخش محصوص نوار قرار دهید.

نوار های این دستگاه از جنس پلاستیک تزریقی هستند (همچنین در این نوار ها الکتـرود هایی وجود دارد که از جنس فلزات گران بها هستند و بر اساس فناوری نانو طراحی شده اند که این یک پیشرفت عظیم در اندازه گیری قند خون محسوب می شود.) و به علت اینکه نوار ها به رطوبت، هوا و نور حساسیت دارند باید بعد از باز کردن درب ظرف، سریع درب آنرا ببندید.

در ضمن توجه داشته باشید که نوار های تاریخ مصرف گذشته را به هیچ وجه استفاده نکنید چراکه موجب خطای در اندازه گیری می شوند.

مراقب باشید: هر دستگاه تستی، نواری مخصوص خودش دارد و نباید این نوار ها را جابجا استفاده کنید. نوار تست قند خون بایونیم به نوعی طراحی شده که قابل استفاده با مدل های GM100 و GM300 می باشد.

 

2 نکته کاربردی برای استفاده از نوار تست قند خون بایونیم

1. شست و شوی کامل دست ها. زیرا چربی هایی که بر روی دستتان قرار دارد، بر روی نتیجه میزان قند خونتان تاثیر گذار است.

در ضمن لازم نیست پوستتان را با الکل ضد عفونی کنید.

2. سعی کنید برای گرفتن خون از یک نقطه واحد و ثابت استفاده نکنید.

پیشنهاد می کنیم هر دفعه، یکی از انگشتان خود را انتخاب کنید و مرتب به طور چرخشی به سراغ بعدی بروید.

نوار تست قند خون بایونیم

قند خون طبیعی باید چند باشد؟!

قند خون افراد غیر دیابتی: پایین تر از 100. توجه کنید که اگر کسی قند خونش 126 بود و این عدد برای دفعه بعدی تست تکرار شد احتمال دیابتی بودن او بسیار است.

افراد دیابتی در زمانی که ناشتا هستند (یعنی 8 ساعت معده آنها خالی بوده) باید قند خون آنها بین ۸۰ تا ۱۳۰ باشد و در شرایط طبیعی (2 ساعت پس از وعده غذایی) هم باید کمتر از 160 باشد. قند خون خانم های بارداری که انسولین استفاده می کنند باید پایین تر از ۹۰ تا ۹۵ باشد.

قند خون عادی، یک ساعت پس از مصرف غذا: پایین تر از 140

قند خون معمولی دو ساعت پس از مصرف غذا: کمتر از 120

هشدار: قند خون افراد دیابتی نباید پایین تر از 70 باشد و زیر این عدد مشکل آفرین خواهد بود.

 

در خانه، به آسانی قند خون خود را اندازه بگیریم

بعد از کشف انسولین، یکی از مهم ترین پیشرفت های بشر در زمینه درمان دیابت، مربوط می شود به امکان کنترل قند خون در خانه.

بنابراین دستگاه های کنترل قند خون، برای کسانی که انسولین استفاده می کنند بسیار مفید است چراکه به این شکل می توانند میزان قندخون خود را محاسبه کنند و بر اساس آن یک رژیم غذایی داشته باشند.

برای تشخیص قند خون با دستگاه های اندازه گیری قند خون، کافی است یک قطره کوچک از خون خود را بر روی نوار یک بار مصرف دستگاه بریزید و آنرا درون دستگاه قرار دهید و میزان قند خون خود را متوجه شوید.

 

دستگاه های محاسبه تست قند خون چگونه محاسبه می کنند؟!

در نوار های این دستگاه ها ترکیبات شیمیایی ای وجود دارد که در صورت برخورد با خون، قادرند میزان گلوکز خون را به خوبی تشخیص دهند. البته برخی دیگر از این دستگاه ها بر اساس اندازه گیری جریان الکتریکی خون، قند خون را تشخیص می دهند و نوعی دیگر از دستگاه ها هم مبتنی بر رفلکت طیف نوری و سیر انعکاس نور به محاسبه قند خون می پردازند.

 

حرف آخر:

شما با استفاده اصولی از دستگاه نوار تست قند خون بایونیم می توانید به راحتی از وضعیت قند خون خود مطلع شوید و ارزیابی ای منطقی و دقیق از شرایط خود داشته باشید و برنامه غذایی خود را به بهترین شکل ممکن تنظیم کنید و در نتیجه با خرید نوار تست قند خون بایونیم، زندگی ای راحت تر و سالم تر داشته باشید.