کیسه شیر بی بی گلد
کیسه شیر بی بی گلد و کارایی های بی نظیر آن

شیرمادران منبع تغذیه ای بسیار مهمی برای کودکانشان است که به هیچ وجه جایگزینی ندارد، لذا مصرف آن برای نوزادان حیاتی و واجب است. در شرایطی که مادر شاغل است، مسلما ساعات قابل توجهی را دور از فرزندش سپری می کند و نمی تواند به او شیر دهد و این مشکلی است که با کیسه شیر بی بی گلد به راحتی قابل حل است.
همچنین در مواقعی که شما صاحب فرزندانی دو یا چندقلو می شوید واقعا شیردهی همزمان به آنها کار دشواری است که باز هم کیسه شیر بی بی گلد می تواند گزینه ای استاندارد و مفید برای شما باشد.
علت اینکه گفتیم گزینه مناسب شما بی بی گلد خواهد بود، آن است که این کیسه شیر از استاندارد بسیار فوق العاده ای برخوردار است و تضمینی برای سلامتی فرزندتان است و الا چیزی که زیاده، کیسه شیر … .

 

چگونه شیرمادر را در کیسه شیر بی بی گلد نگهداری کنیم؟

ابتدا شیر را درون یک ظرف پمپ نمود و بعد، آنرا به کیسه های شیر منتقل کنید. اگر می خواهید مستقیم شیر را به خود کیسه منتقل کنید باید از کیسه مخصوص استفاده کنید. بلافاصله بعد از این مرحله، کیسه شیر را درون فریزر قرار دهید تا همه خواصگ آن حفظ شود و آسیبی به آن وارد نشود.
حتما قبل از آنکه کیسه شیر را درون فریزر قرار دهید، تاریخ همان روز را بر روی آن درج کنید.
پیشنهاد می شود در صورتی که قصد دارید شیر را برای مدت بیشتری نگهداری کنید، آنرا در انتهای فریزر قرار دهید تا با این کار احتمال فساد آنرا کاهش دهید.

برای گرم کردن شیر، آنرا درون ظرف گرمی قرار دهید تا به آرامی گرم شود و هرگز نباید از ماکروویو استفاده کنید چراکه به سرعت موجب سوختگی شیر و کاهش جدی خاصیت آن می شود.

 

کیسه شیر بی بی گلد

3 مزیت کیسه شیر بی بی گلد

1) راحتی بیشتر در استفاده (دارای 2 قسمت برای باز شدن)

یکی از خصوصیات منحصر به فرد کیسه شیر بی بی گلد آن است که بر خلاف بسیاری از کیسه شیر ها، امکان باز شدن آن هم از قسمت بالا و هم از سمت کناری وجود دارد که کار شما را خیلی آسانتر می کند.

2) حمل آن در مسافرت و یا بیرون از خانه
یکی از امکانات جالب کیسه شیر بی بی گلد آن است که شما می توانید آنرا با خود، بیرون یا حتی به مسافرت ببرید برای این کار کافی است که آنرا از فریزر خارج کرده و درون کیسه یخی بگذارید و به هرکجا دوست دارید ببرید و تا 12 ساعت هم از فاسد شدن آن خیالتان راحت باشد.

3) امکان اضافه کردن شیر تازه به شیری که از قبل ذخیره کرده اید

بله این کار به آسانی قابل تحقق است و هیچ مشکلی هم ندارد. البته پیشنهاد می شود شیر تازه ای را که می خواهید به شیر قبلی اضافه کنید، اول با استفاده از یخچال خنک و سرد کنید و پس از آن، به شیر قبلی اضافه کنید.

آموزش استفاده از کیسه شیر بی بی گلد

کافی است بعد از خارج کردن کیسه از فریزر، آنرا درون آبی گرم قرار دهید و پس از آنکه شیر دمای مطلوبی پیدا کرد می توانید حتی تا 24 ساعت از آن استفاده کنید.
دمای حرارت شیر فشرده شده باید به دمای طبیعی بدن مادر برسد و در آن هنگام می توانید به همان شیوه ای که نوزاد از سینه مادر شیر می خورد، به او شیر بدهید و حالتی همچون حالت آغوش مادر را برای او تداعی کنید.
در مورد نحوه پر کردن این کیسه ها باید بدانید که بهتر است کمی از بالای آنرا خالی نگهدارید چراکه وقتی شیر یخ می زند حجم آن افزایش می یابد و ممکن است مشکلاتی به وجود آورد ولی با این کار از آن جلوگیری کرده اید.

 

چرا برای نگهداری از شیر مادر، باید سراغ کیسه شیر رفت؟!

بله این سوال واقعا عجیب است چراکه همان قدر که غذای نوزادان حساسیت بسیار بالایی دارد، شیر مادر هم بسیار حساس است لذا به هیچ عنوان نباید برای نگهداری از آن، از کیسه ها و یا پلاستیک های غیر بهداشتی و یا بطری ها استفاده نمود و الا می تواند خسارت های زیادی به بار آورد.

بنابراین اگر سلامتی فرزندتان برایتان مهم است و به اصول بهداشتی اعتقاد دارید، حتما سعی کنید برای ذخیره سازی شیر مادر، از کیسه شیر استفاده کنید.

کیسه شیر بی بی گلد

 

در هر یک کیسه، چه مقدار شیر می توان نگهداری کرد؟

توجه به این نکته بسیار مهم است که مقدار ذخیره شیر در یک کیسه باید به اندازه یک وعده غذایی فرزندتان باشد زیرا همانطور که می دانید این کیسه ها یک بار مصرف بوده و پس از استفاده از آنها دیگر امکان فریز و مصرف وجود ندارد. بنابراین پیشنهاد می شود چیزی بین 2 تا 4 اونس شیر را در هر کیسه ذخیره نمایید.
حداکثر زمان نگهداری شیر تازه مادر:

  • در دمای عادی اتاق: 4 ساعت (البته تا 6 و حتی 8 ساعت هم گفته شده است …)
  • در دمای یخچال: 4 روز
  • در فریزر: 6 ماه

بنابراین برای بازه های زمانی کوتاه، نیازی به فیریز کردن ندارید و بهتر است کیسه ها را درون یخچال نگهداری کنید.

توجه: تا چند هفته خیالتان از بابت کیفیت شیر راحت باشد که در فریزر به خوبی حفظ می شود. اما به طور کلی کیفیت شیر مادر به سرعت تغییر کرده و کاهش می یابد، لذا در فریز کردن آن همه نکات بهداشتی را رعایت کرده و هرچه می توانید میزان کمتری را ذخیره کنید و در صورت نیاز، دفعات ذخیره را افزایش دهید.

 

کیسه شیر بی بی گلد تاریخ انقضا هم دارد؟!

خوشبختانه این کیسه ها هیچ نوع تاریخ انقضایی ندارند و شما با خیالی راحت و آسوده می توانید از آن استفاده کنید. البته باید آنها را در فضایی خشک قرار داده باشید و آنها را باز نکرده باشید.

بنابراین شما با خرید کیسه شیر بی بی گلد می توانید علاوه بر رسیدگی به کار هایتان، نیاز های کودک خود را هم به بهترین شکل و کاملا استاندارد تامین کنید.