پروتز سینه چیست
پروتز سینه چیست؟ زیبایی چند برابر را با آن تجربه کنید!

مزیت های پروتز سینه

علاوه بر اینکه با پوشیدن پروتز سینه می توان ظاهری بسیار زیباتر از قبل به دست آورد و فرم بدن را به بهترین شکل تبدیل نمود، مزیت های دیگری هم در استفاده از پروتز سینه وجود دارد که به برخی از آنان اشاره می کنیم:

گرمایی آرامش بخش ایجاد می کند

محافظت از قفسه سینه و زخم ها

ایجاد تعادل و تنظیم استایل بدن

مراقبت از جابجایی و بد فرم ایستادن سوتین

پیشگیری از مشکلاتی همچون افتادگی شانه و درد عضلانی در گردن و کمر، انحنای ستون فقرات و … .

 

پروتز سینه، پانسمانی عالی و لازم برای جراحی پروتز

پروتز سینه چیست؟ این سوالی است که برای بسیاری از خانم ها وجود دارد و برای توضیح آن باید گفت؛
پروتز ها وسیله ای هستند که توسط آنها می توان باعث افزایش حجم سینه ها و افزایش زیبایی بدن شد و معمولا پس از جراحی پروتز سینه مورد استفاده قرار می گیرید. بنابراین شما با خرید پروتز سینه می توانید ظاهری جذاب و زیباتری را تجربه کنید.
بر اساس آنچه عده ای از جراحان متخصص زیبایی گفته اند: استفاده از سوتین طبی (پروتز سینه) بعد از عمل جراحی پروتز سینه همانند یک پانسمان عمل می کند و موجب آن می شود که سینه و پروتز در بهترین شکل ممکن حفظ شوند. بنابراین باید سعی کنید به مدت 4 هفته پس از عمل  پروتز سینه به شکل تمام وقت از این پروتز ها استفاده کنید و باقی آن بر عهده تشخیص پزشک شماست.

چرا این پروتز ها تا این اندازه مهم هستند؟!
علت اهمیت بالای این پروتز ها آن است که موجب ثابت شدن حرکات سینه می شوند و همچنین درد بعد از عمل را کاهش می دهند، در ضمن موجب تسریع روند بهبودی پس از عمل هم می شود.

 

پروتز سینه چیست
انواع پروتز سینه

پروتز های سینه از چند جهت دارای دسته بندی های مختلفی هستند؛ اما از جهت جنس پروتز سیلیکونی هست، پروتز با بافت ثابت هم همینطور و همچنین پروتز سالینی یا آب نمک که در پروتز سالینی، یک کیسه سیلیکونی وجود دارد که بعد از کارگزاری آن در سینه، با آب نمک استریل پر می شود. ویژگی این نوع پروتز آن است که حس نرمی دارد و جای برش کوچکی دارد و قیمت آن هم پایین و به صرفه است. البته در حال حاضر استفاده از آن بسیار کم است.

اما پروتز سیلیکونی که جنس آن از ژل سیلیکون می باشد، حالتی کاملا طبیعی داشته و بسیار استاندارد است. بافتی که این نوع پروتز دارد به بافت های سینه طبیعی شباهت قابل توجهی دارد.

پروتز هایی که بافت ثابت دارند، از همان نوع سیلیکونی هستند ولی بافت متراکم تری دارند که آنها را مقاوم تر می کند.

پروتز ها از 2فرم گرد و قطره اشکی برخوردارند که معمولا پروتز های ثابت فرم اشکی بوده و پروتز های سالینی هم گرد هستند.

اگر می خواهید سینه های برجسته تری داشته باشید باید سراغ پروتز های فرم گرد بروید ولی اگر بیشتر به دنبال طبیعی و نرمال شدن استایل خود هستید، بهتر است سراغ پروتز های فرم قطره اشکی بروید. در ضمن اندازه و سایز پروتز هم در این میان نقش بسیار پر رنگی دارد.

سوتین بعد عمل

چه زمانی نیازمند پروتز هستیم؟!

  • سینه حالت طبیعی ای ندارد و یا بر اثر عواملی جراحت دیده است.
  • عدم تقارن بین سینه ها.
  • حجم کوچک سینه ها.
  • در بسیاری از موارد به علت بارداری زیاد و یا کاهش شدید وزن، سینه ها افتادگی پیدا می کنند که در این مواقع می توان با پروتز سینه به خوش فرمی سینه ها کمک کرد.
  • کسانی که در روند درمانی سرطان سینه، بخشی یا همه سینه خود را از دست داده اند.

پروتز سینه چیست
با همه نوع از پروتز ها آشنا شوید …

پروتز موقت:

پروتز های موقت دارای فرمی نرم و سبک هستند که درون لباس و یا سوتینی شل قرار می گیرند. این سوتین ها سایشی با ناحیه جراحی نخواهند داشت و شما با استفاده از آن زیر سوتین خود می توانید ظاهری صاف و زیباتری را تجربه کنید.

 

پروتز دائمی:

این نوع پروتز ها دقیقا مثل سینه های طبیعی و واقعی طراحی شده اند و همچون سینه های واقعی به نظر می رسند و حرکت دارند. معمولا این پروتز ها از سیلیکون، فوم یا سایر مواد ساخته می شود. استفاده های اولیه از این پروتز شاید برایتان سنگینی داشته باشد ولی با یک برنامه منظم می توانید آنرا مدیریت کرده (مثلا از روزی4-3 ساعت شروع کرده و افزایش دهید.) و به آرامی آنرا به حالتی دائمی تبدیل کنید.

 

پروتز جزئی:

در جراحی هایی که برای حفظ سینه می شود و در آن مقداری از سینه حذف می شود، اینجا برای جایگزینی آن نقصان سراغ پروتز های سینه می روند تا ظاهری عادی و مطلوب داشته باشند.

توجه: انتخاب سایز مناسب پروتز سینه بسیار مهم است چراکه در غیر این صورت می تواند برای سلامتی شما مضر باشد و درد سینه شما را که بر اثر جراحی ایجاد شده است را افزایش دهد.

خرید پروتز سینه هم اکنون در سایت طب داتیس امکان پذیر است.