نکات طلایی خرید ماسک باکیفیت
خرید ماسک باکیفیت در دوران کرونا + 5 نکته طلایی

آیا می دانید برای خرید ماسک باکیفیت به چه نکاتی توجه کنید؟ این روزها همه ما شرایط سختی را سپری می‌کنیم و مجبور هستیم در فضاهای شلوغ مانند مترو، فروشگاه، درمانگاه و دیگر مکان های عمومی حضور پیدا کنیم. اما این شرایط بدون رعایت کردن فاصله اجتماعی و نزدن ماسک بسیار سخت و دلهره آور هستند. نتایج به دست آمده حدود نیمی از افرادی که آلوده به ویروس هستند؛ بدون هیچ علائمی ویروس را منتقل می کنند. این بیماری به سادگی از راه تنفس، حرف زدن و خندیدن همراه با سرفه و عطسه انتقال پیدا کرده و دیگر افراد سالم را بیمار می کند.

کسانی که دچار بیماری ها و مشکلات تنفسی هستند، باید مراقبت بیشتری داشته باشند و خود را نسبت به این ویروس به خوبی محافظت کنند. البته باید بدانید تنها استفاده از ماسک شما را در مقابل ویروس محافظت نمی کند، بلکه باید نکات دیگری نیز رعایت شود. مانند فاصله اجتماعی نزدیک به ۲ متر و رعایت بهداشت. اگر دوست دارید در خرید ماسک باکیفیت تجربه خوبی را داشته باشید و انتقال بیماری های خطرناک خیالتان راحت باشد، در این مطلب همراه ما باشید.

نکات طلایی خرید ماسک باکیفیت

متاسفانه ماسک های پزشکی و پرقدرت به اندازه کافی برای همه مردم وجود ندارد و این ماسک ها بیشتر به پرستاران و مراقبان بیماران ویروس‌کرونا اختصاص داده می‌شود. به همین خاطر، امروزه تولید ماسک های پارچه ای زیاد شده است. اما یک ماسک خوب باید از چه پارچه با کیفیتی ساخته شود و کدام ماسک نتیجه بهتری برای شما به همراه دارد؟

در ادامه با معرفی ویژگی‌های مهم شما را در خرید ماسک با کیفیت راهنمایی می کنیم:

1.اولین ویژگی، جنس ماسک

در اولین مرحله خرید ماسک باکیفیت باید به نوع پارچه دقت کنید بهترین پارچه مخصوص ماسک، ماسکی است که حداقل از دو لایه پارچه پنبه بافته شده طراحی و دوخته شده باشد. برای استفاده از ماسک در دوران کرونا به دنبال ماسک هایی باشید که پارچه هایشان با تارهای زیاد طراحی شده اند. چرا که مانند یک فیلتر قطرات تنفسی عمل می کند و در عین حال امکان راحت نفس کشیدن را برای شما به ارمغان می آورد.

بیشتر بخوانید: ماسک استاندارد بهترین روش های استفاده از آن در دوران کرونا

2. فیلتردار، قاتل عوامل بیماری زا

دومین نکته خرید ماسک باکیفیت

خیلی‌ها برای خرید ماسک، ماسک های فیلتردار را ترجیح می دهند. این دسته از ماسک ها از الیاف در هم تنیده ساخته شدند و به خوبی عوامل بیماری زا در هوا را به دام می اندازند. البته ماسک دارای فیلتر باید طبق استانداردهای دقیق ساخته شود. از آنجا که قطر ویروس کرونا حدود ۱۲۵ نانومتر است، ماسک هایی باید انتخاب شود که ذرات معلق با قطر ۱۰۰ الی ۳۰۰ متر را به‌خوبی فیلتر کند. در این شرایط ۹۵% ذرات به راحتی به دام می افتند.

3. اندازه مناسب، نه شل باشد نه سفت!

هنگام استفاده از ماسک باید به راحتی نفس بکشید تا مجبور نشوید آن را پایین بیاورید. هنگام خرید ماسک باکیفیت توجه داشته باشید که اندازه آن از بینی تا زیر چانه و به سمت گوش ها باشد. در صورت وجود شکاف ممکن است هوا وارد ماسک شود و عملا استفاده از ماست که بی فایده باشد.

ماسک ها در اندازه های مختلف طراحی و ساخته می شود. اما هنگام استفاده نباید احساس شل بودن نسبت به ماسک بهتان دست دهد یا بیش از حد روی پوست صورتتان محکم قرار گیرد. همچنین اگر حس کردید هنگام استفاده از ماسک احساس راحتی ندارید، دیگر از آن استفاده نکنید.

4. انتخاب مدل مناسب

همانطور که مشاهده می کنید در بازار انواع ماسک ها طراحی و دوخته شده است. بنابراین ماسکی را انتخاب کنید که متناسب با صورتتان باشد و به راحتی بتوانید کش ها را از روی صورت خود باز کنید و ماسک را بدون هیچ دغدغه ای در آورید.

استفاده راحت مناسب یکی از ویژگی های مهم آن است که باید هنگام خرید به آن توجه کنیم.

5. توجه به دوام ماسک و تعویض زودهنگام آن

پنجمین نکته خرید ماسک باکیفیت

اگر تصمیم دارید بعد از هر بار استفاده ماسک را بشورید باید نسبت به دوام پارچه آن توجه کافی داشته باشید. اما اگر بعد از هر بار استفاده ماسک را بیرون می‌اندازید لازم نیست برای خرید ماسک با کیفیت وقت زیادی صرف کنید.

خوب دقت کنید، زمانی که ماسک شکل خود را از دست می دهد، دیگر قابل استفاده نخواهد بود و برای اتسفاده مداوم از ماسک به دنبال پارچه ای بسیار مقاوم باشید تا خیلی سریع کیفیت خود را از دست ندهد.

بیشتر بخوانید: پیشگیری از کرونا و آشنایی با خطرات احتمالی آن

اهمیت استفاده 2 ماسک در مکان های شلوغ

چرا در مکان های شلوغ لازم است از دو ماسک استفاده کنیم؟ از آنجا که در مکان های شلوغی مانند مترو و اتوبوس افراد فعالیت و تحرک کمتری دارند، استفاده از ماسک هیچ مشکلی ایجاد نمی کند.  اما زمانی که تصمیم دارید پیاده روی کنید یا از پله ها بالا بروید، استفاده از دو ماسک تنفس شما را سخت می کند.

ممکن است خیلی از  ماسک ها بعد از شست و شو ظاهر خود را از دست ندهند. اما باید بدانید لایه میانی و فیلتراسیون ماسک عمر مشخص شده‌ای دارد و ممکن است حتی بعد از یک بار استفاده اثر مفید خود را از دست بدهد.

لایه های تشکیل دهنده ماسک را بشناسید.

ماسک ها از سه لایه کش، لایه بیرونی و داخلی تشکیل می شوند که وظیفه دو لایه بیرونی و کش، نگه داشتن لایه میانی است. لایه میانی از تکه های ریز پلیمری به شکل نامنظم تشکیل شده  و با تخلخل بسیار ریزی داخل آن قرار دارد. در واقع برای خرید ماسک با کیفیت این لایه بسیار اهمیت پیدا می‌کند. چرا که نقش اصلی فیلتر ماسک را برعهده دارد.

نتیجه گیری

استفاده مفید از ماسک با نکات بسیاری همراه است که در صورت عدم توجه خیلی راحت می توان گفت زدن ماسک بی فایده است. مثلا هیچ گاه هنگام صحبت کردن یا خوردن ماسکتان را در نیاورید. اگر احساس کردید بیرون از خانه به سختی نفس می کشید محل خود را عوض کنید و مطمئن شوید که فاصله فیزیکی با دیگران کاملاً حفظ و ایمن است. سپس ماسک خود را پایین بکشید تا برای چند دقیقه به راحتی تنفس کامل داشته باشید.

برای خرید ماسک باکیفیت می توانید روی صفحه خرید ماسک کلیک کنید.

همچنین از شما می‌خواهیم تجربیات خود را برای خرید ماسک با کیفیت با ما در قسمت پیشنهادات به اشتراک بگذارید.