راهنمای خرید بهترین دستگاه تست قند خون 
راهنمای خرید بهترین دستگاه تست قند خون 

آیا به دنبال خرید بهترین دستگاه تست قندخون هستید؟ برای انتخاب بهترین دستگاه باید برخی نکات را در نظر بگیرید. معمولا افرادی که ابتلا  قند خون بالا هستند باید میزان قند خون خود را به صورت مداوم اندازه‌گیری کنند و این کار تنها با کمک دستگاه تست قند خون امکان پذیر است. سوالی که در اینجا مطرح می‌شود این است که مناسب ترین دستگاه تست قند خون چیست و باید چه ویژگی هایی داشته باشد؟

یک دستگاه تست قند خون ابتدا باید به طور دقیق کار تا بتواند میزان صحیح قند خون را اندازه گیری کند. امروزه دستگاه های  مختلفی در بازار به عنوان دستگاه تست قند خون به فروش می رسد که انتخاب از میان آن‌ها کار ساده ای نیست. اما در این مطلب با راهنمای خرید بهترین دستگاه تست قند خون انتخاب از میان مدل‌های مختلف راحت‌تر می‌شود. پس در ادامه همراه ما باشید.

 ویژگی های بهترین دستگاه تست قند خون؛ از دوام بالا تا عملکرد مناسب  

ویژگی های بهترین دستگاه تست قند خون

از آنجا که برای اندازه گیری قند خون به دنبال دستگاه خانگی هستید، باید دستگاهی انتخاب کنید که برای اندازه‌گیری مداوم عملکرد خوبی داشته باشد و خیلی سریع دچار مشکل نشود. در ادامه با چند ویژگی مهم در راهنمای خرید بهترین دستگاه تست خون آشنا می شوید:

  • یک دستگاه تست قند خون باید عملکرد ثابتی داشته و برای اندازه گیری مداوم طراحی شده باشد.
  • امکان حمل آسان دستگاه بسیار اهمیت دارد.
  • دستگاهی مناسب است که هنگام استفاده درد بسیار کمی را به همراه داشته و در عین حال دقت اندازه گیری دستگاه بالا باشد.
  • قابلیت ذخیره سازی نتایج آزمایش در حافظه دستگاه، یکی دیگر از ویژگی‌های مهم هنگام خرید دستگاه تست قند خون است.
  • معمولاً از این دستگاه افراد مختلفی در رنج سنی متفاوت استفاده می‌کنند. بنابراین نحوه استفاده راحت بسیار اهمیت دارد.

بیشتر بخوانید: تست قند خون ، راهی برای افزایش سرعت و کیفیت درمان دیابت

نکات مهم برای خرید دستگاه تست قند خون

قبل از خرید دستگاه باید بدانید، دستگاه انتخابی چه ویژگی هایی دارد و دقت اندازه گیری آن چقدر است؟ همچنین سرعت پردازش اطلاعات و نحوه استفاده آسان و قابل حمل بودن آن برای خیلی ها اهمیت زیادی دارد. هر چقدر دستگاه نحوه استفاده راحت‌تری داشته باشد و در عین حال دقیق تر به اندازه گیری قند خون بپردازد، گزینه مناسب تری برای انتخاب است. هچنین برای انتخاب بهتر، می توانید از نظرات دیگر افراد استفاده کنید و به دنبال دستگاهی باشید که نظرات مثبت کاربران خود را به همراه دارد و سپس اقدام به خرید کنید. مطمئناً هرچقدر دستگاه با کیفیت تر باشد و یا از یک برند معروف ارائه شده باشد، قیمت آن نیز به نسبت دستگاه‌های معمولی بیشتر خواهد بود و هزینه بیشتری بابت آن باید پرداخت کنید. اما نسبت به اندازه گیری آن اطمینان بیشتری خواهید داشت.

بیماری قند خون جزء شایع ترین بیماری ها

بیماری قند خون جزء شایع ترین بیماری ها

مطمئنا با بیماری قند خون آشنا هستید و می‌دانید افرادی که مبتلا به این بیماری هستند، بدنشان به اندازه کافی انسولین تولید نمی کند و یا به اندازه مناسبی از انسولین استفاده نخواهند کرد و دچار افزایش قند خون می شود. افزایش قند خون با عنوان دیگری یعنی دیابت شناخته می‌شود که به دو مدل مختلف رخ می‌دهد. نوع یک و نوع دو دیابت. نوع دو نسبت به مدل اولی شایع تر است و در میان افرادی ایجاد می شود که با افزایش سن و افزایش چربی و چاقی همراه هستند. اما دیابت نوع اول در میان جوانان نیز رواج دارد و زمانی که بدن انسولین کافی تولید نمی کند رخ می دهد که فرد مبتلا باید روزانه و به طور مرتب انسولین مصرف نماید.

انواع دستگاه تست قند خون، خانگی یا مچی

دستگاه تست قند خون در انواع مختلفی طراحی شده است که با توجه به نوع استفاده مخاطب، قابل خریداری است:

دستگاه قند خون خانگی، راحتی اندازه گیری گلوکز

دستگاه تست قند خون خانگی برای افرادی مبتلا به دیابت طراحی شده که امکان اندازه گیری منظم میزان گلوکز موجود در خون را فراهم می کند. نحوه کار این دستگاه به گونه ای است که چند قطره خون، روی نوار تست قند خون قرار می گیرد و با قرار دادن نوار داخل دستگاه، میزان قند خون موجود در خون مشخص می شود.

دستگاه قند خون مچی، بدون نیاز به خونگیری

دستگاه قند خون مچی

این مدل کمی پیشرفته تر از مدل قبلی است و به صورت بسته شدن روی مچ دست اندازه گیری را انجام می دهد. ظاهر دستگاه قند خون مچی همانند ساعت است که بدون هیچ خونریزی و سوزش میزان قندخون را مشخص می‌کند و در صورت کاهش افزایش آن با علامت هشدار فرد را متوجه این موضوع خواهد کرد.

بیشتر بخوانید: 8 روش برای کاهش فشارخون بدون مصرف حتی یک دارو !!

 دستگاه قند خون بدون نیاز به نوار تست، مخصوص کودکان  

این مدل برای کودکان ابتلا به بیماری دیابت طراحی شده است و نیازی به خونگیری و تحمل درد حاصل از آن ندارد. در واقع این دستگاه بدون نوار از راه سنسور قند خون را اندازه گیری می کند و میزان قند خون را تا ۸ ساعت قبل از آن به شما نشان می دهد.

انتخاب مدل دستگاه با مشورت پزشک؛ خرید آسوده و بدون دغدغه

از نکات مهم در راهنمایی خرید بهترین دستگاه تست قند خون، مشورت با پزشک است. پزشک شما شرایط بیماری تان را کاملاً می‌داند و به راحتی می‌تواند تشخیص دهد، کدام دستگاه برای شما مناسب تر است. معمولاً پزشکان انواع برند ها و مدل های دستگاه تست قند خون آشنا هستند و ویژگی های هر یک را می دانند. پس با مشورت پزشک خود به راحتی می توانید اطلاعات زیادی در مورد برندها و دستگاه های مختلف بدانید و بهترین برند را انتخاب کنید.

نتیجه گیری

در این مطلب تلاش کردیم، با ارائه ویژگی‌های مهم بهتر بتوانید دستگاه قند خون خود را انتخاب کنید و متناسب با شرایط خود بهترین خرید را تجربه نمایید. در کنار ویژگی های مهم، داشتن گارانتی دستگاه بسیار اهمیت دارد. معمولاً برندهای معتبر و شناخته شده قیمت بیشتری برای فروش دستگاه قند خون در نظر می گیرد. اما در کنار آن کیفیت ساخت را تضمین می‌کند و به همراه با گارانتی محصولات خود را ارائه می دهند. پس انتخاب با شماست می توانید متناسب با بودجه تان اقدام به خرید دستگاه قند خون کنید اما پیشنهاد می کنیم هرگز کیفیت را فدای قیمت ارزان نکنید و برای سلامتی خود ارزش قائل شوید.