کاربردها و مزایای بالش بارداری در دوران حاملگی

بالش بارداری چیست
کاربردها و مزایای بالش بارداری در دوران حاملگی

چرا بالش بارداری؟

دوران بارداری از حساس ترین دوره های زندگی خانمها و مادران است. آنها باید در طول 9 ماه، شرایط و سبک زندگی خود را کمی تغییر دهند و مقداری بیشتر به خودشان برسند تا علاوه بر اینکه سلامتی خود را حفظ میکنند، فرزندی سالم و سلامت را هم به دنیا آورند.

در این دوره مادران با فشارهای جسمی و روحی مختلفی درگیرند که به حداقل رساندن آنها می تواند کمک خوبی به آنها باشد. بالش بارداری از بهترین گزینه ها برای کاهش اینگونه فشارها محسوب میشود. این بالش ها اندازه ای به میزان قد مادر دارند و فوق العاده راحت و متناسب با شرایط فیزیکی مادران باردار طراحی شده اند.
اساسا مقولۀ استراحت در طول بارداری از اهمیت فراوانی برخوردار است و اگر به طور اصولی و استاندارد صورت گیرد، انرژی و روحیه مادر تقویت میشود که قطعا در نوزاد هم اینگونه موارد تاثیر گذار خواهد بود.

توصیه پزشکان متخصص درباره خواب به مادران باردار همواره آن بوده است که سعی کنند به پهلو دراز بکشند زیرا در این حالت توزیع اکسیژن و مواد غذایی برای جنین به بهترین شکل صورت می گیرد و باعث رشد خوب جنین میشود. از طرفی دراز کشیدن به پهلو در طول مدت زمان بالا برای مادران باردار مشکل خواهد بود زیرا آنها اضافه وزن زیادی در ناحیه شکم دارند و این موضوع به طور جدی، کمر، ران و گردن آنها را تحت تاثیر می گذارد. بهترین راه برای حل این مشکل استفاده از بالش بارداری مخصوص است که در ادامه به بررسی مزایای بالش بارداری خواهیم پرداخت. ما را تا انتهاء دنبال کنید.

بالش بارداری چیست؟

بالش های بارداری طراحی مخصوصی دارند که بر اساس تغییرات فیزیلوژیکی بدن مادر صورت گرفته و از تمام نقاط بدن مادر پشتیبانی می کند و صرفا به سر محدود نمی شود. اندازه این بالش ها به اندازه قد افراد بوده و خواب در آنها بسیار لذت بخش و آسان خواهد بود.

کاربرد بالش بارداری

کاربرد و مزایای بالش بارداری چسیت؟

اساسا مزیت اصلی بالش بارداری آن است که تمام بدن را تحت پوشش خود در می آورد و به این شکل خواب با کمترین فشار بر روی بدن صورت می گیرد و اینگونه است که آرامش جسمی و ذهنی مادر به هنگام خواب بخوبی تامین میشود و حداقل مادر در دوران بارداری دغدغه خوابیدن را نخواهد داشت.

با استفاده از بالش بارداری درد ها را کاهش دهید
وقتی وزن بدن خصوصا در ناحیه شکم افزایش می یابد، فشار به قسمت های لگن، کمر و پا نیز بالتبع بالا می رود و در نتیجه در طول روز مادران باردار با درد کمر و این قبیل دردها درگیری خواهند داشت و خواب آنها حتما باید برای آنها خاصیت تسکین دهندگی داشته باشد و الا شرایط بسیار مشکل خواهد شد و در آینده احتمال بیماری وجود دارد. وقتی شما برای خواب از بالش بارداری استفاده می کنید، دقیقا کمر، لگن و پای شما کمترین فشار را تحمل میکنند و شرایط فیزیکی شما بسیار مطلوب خواهد بود و می توانید با خواب بر روی این نوع بالش ها، واقعا استراحت خوبی داشته باشید.

تقویت جریان خون با خوابیدن روی بالش بارداری
وقتی شما به حالت پهلو میخوابید، جریان خونتان افزایش یافته و تقویت میشود و به کمک این بالش می توانید مدت زمان بسیار زیادی را به پهلو بخوابید و به این شکل در طول زمان زیادی می توانید جریان خون خود را تقویت کنید.

با بالش بارداری طولانی و در آرامش کامل بخوابید
طراحی فوق العاده عالی و البته جنس نخی و ضد حساسیت و ضد تعریق این بالش ها باعث میشود خواب شما در بهترین شرایط و با آسودگی کامل صورت بگیرد.

این نوع بالش ها حتی پس از زایمان هم مفید اند
از این نوع بالش ها می توانید حتی پس از آنکه فرزندتان به دنیا آمد هم استفاده کنید و با کمک آن شیردهی به نوزاد بر روی تخت خیلی آسانتر خواهد بود.

مزایای بالش بارداری

5 نکته مهم درباره بالش های بارداری

1) توجه داشته باشید که هنگام خرید بالش بارداری، محصول مورد نظر دارای قابلیت ارتجاعی باشد و قابلیت شستشو نیز داشته باشد زیرا در دوران بارداری، پاکیزگی و نظافت بسیار مهم است و همچنین مادران در این دوره عرق زیادی می کنند که به روکش بالش جذب میشود و در نتیجه قابلیت شستشوی بالش اهمیت بالایی دارد.
2) بیشتر خانم های باردار زمانی سراغ بالش بارداری می روند که احساس درد بیشتری در نواحی کمر و لگن خود احساس می کنند، در حالی که طبق توصیه پزشکان متخصص باید استفاده از بالش بارداری از ابتداء دوران بارداری شروع شود تا از درد های مختلف جلوگیری شود. اگر به طور مستمر و منظم از این نوع بالش ها برای خواب استفاده کنید، فشارهای ماه های آخر بارداری کاهش می یابد.
3) نوعی از بالش های بارداری هستند که به شکل U می باشند و برای مادرانی طراحی شده است که خوابیدن به پشت را ترجیه میدهند. طبیعتا به علت تغییر سایز شکم، خوابیدن به پشت بدون این نوع بالش ها بسیار مشکل است اما با استفاده از بالش U شکل، به سادگی سرتان را بالای شکل U گذاشته و بدنتان را درون بالش می گذارید و پاهایتان را هم به دور یکی از طرفین می اندازید و خوابی آرام را تجربه می کنید.
4) اگر به خاک حساسیت دارید، بالش های هایپوآلرژنیک برای شما بسیار مفید هستند.
5) ارتفاع این بالش ها بین 12 تا 15 سانتی متر است و برای هر خانم بارداری با هر قدی مناسب است.

خوشحال می شویم سوالات و نظراتتان را درباره این مقاله با ما در میان بگذارید … .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس با ما