فواید لامپ مادون قرمز ؛ انرژی الکترومغناطیسی همه فن حریف

آیا با فواید لامپ مادون قرمز آشنا هستید؟ مادون قرمز یک انرژی الکترومغناطیسی است که در طیف الکترومغناطیسی بین امواج رادیویی و نور مرئی قرار دارد. این انرژی به صورت طبیعی در نور خورشید و منابع متنوعی وجود دارد که نمی توان با چشم ها آن را مشاهده کرد. هنگام جذب این نور یا همان اشعه توسط اجسام، اجسام گرم و انرژی جذب شده به گرما تبدیل می شود. به همین منظور، امروزه شاهد کاربرد لامپ مادون قرمز به صورت بسیار گسترده هستیم.

جالب است بدانید، برای اولین بار مادون قرمز توسط ویلیام هرشل کشف شد. او با یک نمونه نامرئی روبه‌رو شد که دقیقا زیر بخش قرمز طیف نور مرئی حضور دارد و به همین خاطر نام آن را مادون قرمز گذاشت. این یعنی، گرمایی که زیر نور خورشید احساس می کنید به خاطر حضور مادون قرمز است.

حال اگر دوست دارید با فواید لامپ مادون قرمز و استفاده از آن در بخش ها زمینه های مختلف آشنا شوید؛ در این مطلب همراه ما باشید.

آشنایی با این اشعه پرخاصیت!

اشعه مادون قرمز در محدوده های مختلف قرار دارد که محدوده مادون قرمز نزدیک بین طول موج های هشتم میکرومتر حضور دارد و مادون قرمز دور در طول موج‌های ۳۴۳ میکرومتر قرار گرفته است. مادون قرمز که دارای طول موج کوتاه تر از یک و نیم میکرومتر است، به خوبی از پوست می‌گذرد. اما دیگر طول موج ها جذب پوست شده و سپس به حرارت تبدیل می شوند. در واقع مادون قرمز نزدیک هیچ گاه گرما تولید نمی کند و هنگام برخورد آن با پوست هیچ احساسی نخواهید داشت.

این مدل مادون قرمز ها در ریموت کنترل ها بسیار استفاده می شود و کاربرد فراوانی دارد.

لامپ مادون قرمز؛ ریلکس کننده بدن

لامپ مادون قرمز چیست

لامپ مادون قرمز از خود نور قرمز تولید و ساطع می کند. این مدل لامپ در فیزیوتراپی به عنوان لامپ حرارتی درمانی شناخته می‌شود که در درمان دردهای عضلانی و گرفتگی ماهیچه ها بسیار پرکاربرد است. هنگام استفاده یک حالت ریلکس شده در بدن حس می شود که بسیار لذت بخش است. این مدل لامپ کاملاً شیشه‌ای است که نور مرئی را کاملاً حذف می کند و فقط اجازه عبور را به مادون قرمز می دهد.

لامپ مادون قرمز به خاطر طراحی شده در رنگ قرمز طولانی ترین طول موج را تولید می کند که با کمک این دستگاه می توانید روند درمانی را در خانه به راحتی سپری کنید.

خواص لامپ مادون قرمز

خواص لامپ مادون قرمز در بخش سلامت به گونه ای از انرژی گرمایی استفاده میشود که میتوان تا عمقی از بدن حتی از پوست به ماهیچه ها رباط ها تاندونها و… هم برسد.

این اثر گرماتراپی باعث بهبود دردهای فیزیکی در زندگی انسان ها میتواند در بخش سلامتی کمک شایانی را داشته باشد

استفاده از خواص این نوع لامپ برای درمان درد در منزل ، در پرورش پرندگان ، پرورش اسب و رستوران ها و…. از دیگر موارد و خواص این نوع لامپ ها است.

مهم ترین فواید لامپ مادون قرمز + 4 نوع درمانی

اشعه مادون قرمز به خاطر تولید گرما در عملیات فیزیولوژیکی بسیار کاربرد دارد و به عنوان یکی از مهم ترین کاربردهای این نوع اشعه شناخته شده است. این مدل اشعه عملیات فیزیولوژیک پوست راحت‌تر انجام می‌شود و به همین خاطر یکی از فواید پرکاربرد آن تسکین درد است. همچنین باعث دفع سموم و تغذیه بافت ها نیز می شود.

در ادامه با فواید درمانی این اشعه پرمخاطب بیشتر آشنا می شوید:

1.ترمیم کننده سلول بدن

اشعه مادون قرمز بر خلاف ماورای بنفش که اثرات مخرب روی بافت ها دارد، در ترمیم سلول های بدن نیز بسیار موثر است. مدل این نور باعث عملکرد بهتر گردش خون می‌شود و شما با کمک نور مادون قرمز به راحتی می‌توانید به برخی دردهای عضلانی خود تسکین ببخشید. همچنین هنگام تخریب بافت های عمیق در این نوع اشعه بسیار پرکاربرد است و به ترمیم سریع تر بافت بسیار کمک می کند.

این اشعه سبب بهبود گردش خون در بدن انسان میشود و همچنین باعث میشود بافت های عضلانی بدن تسکین داده شود.

2.آرامش بخش سر درد های سینوسی اما چگونه؟

با استفاده از لامپ مادون قرمز به راحتی می توان مشکل افراد دچار سردردهای سینوسی را تا حدودی التیام بخشید و این دسته از افراد دیگر لازم نیست در برابر تابش مستقیم نور قرار گیرند.

البته برای استفاده نباید فراموش نکنند که گرمای شدید مادون قرمز ممکن است برای پوست و چشم شان خطرساز باشد و تنها باید از دوز سالم و گرمایی هدفمند این محصول پر کاربرد استفاده کنند.

این نوع لامپ ها باعث کاهش سردردهای سینوسی می شود. هرچند می بایست بطور کنترل شده ازین اشعه جهت درمان استفاده کرد زیرا میتواند برای پوست و همچنین چشم خطرناک باشد.

3.درمان سرطان یک کاربرد باورنکردنی

باور کردنی نیست مادون قرمز در درمان سرطان هم اثرگذار است. طبق نتایج به دست آمده هنگام قرار گرفتن نانو ذرات فعال در معرض اشعه مادون قرمز یک عملکرد عالی برای سلول‌های سرطانی شناخته می شود که در روش ایمونوتراپی استفاده از کمپلکس آنتی بادی_فوتوابربر  اتصال به سلول های سرطانی اجرا می شود. این روند در درمان سرطان بسیار اثرگذار است.

طبق آزمایشات انجام شده نانو ذرات فعال زمانی که در برابر اشعه مادون قرمز قرار میگیرند بر سلول های سرطانی اثر گذار بوده و تاثیرگذاری مثبتی روی سلول های سرطانی خواهند داشت.

4. یاد کنیم از کرسی های قدیمی

اثرات لامپ های برقی

اگر یادتان باشد برای نصب کرسی از لامپ های برقی و گرمای آنها استفاده می کردند که به درمان زانو درد بسیار تاثیر گذار بود. اما حالا استفاده از مادون قرمز بسیار پیشرفته‌تر کرده و امروزه به عنوان یک روش اثر بخش به نام فیزیوتراپی شناخته می شود.

گرمای این نوع لامپ ها در کرسی های قدیم باعث برطرف شدن درد زانو شده که امروزه با پیشرفت علم و علم فیزیوتراپی اثربخشی مستقیمی جهت درمان در علم پزشکی دارد.

کاربردهای گسترده لامپ مادون قرمز

مادون قرمز به خاطر حضور مادون قرمز تولید شده است که کاربردهای گسترده در زمینه درمان دارد. از این لامپ در درمان بیماری‌های مفصلی و ماهیچه استفاده می شود که بعد از استفاده شاهد کاهش درد مفصل و ماهیچه ای خواهید بود. امروزه همه دردهای عضلانی و مفصلی ای که متحمل می‌شویم، همگی به خاطر عدم تحرک کافی و عدم مراقبت های لازم نسبت به عضلات اتفاق می‌افتد.

اما خرید لامپ مادون قرمز برای استفاده خانگی به راحتی می توان به بهبود و سلامت نگه داشتن بدن بسیار کمک می کند. این مدل لامپ ها در واحدهای مختلف بین ۱۵۰ الی ۲۵۰ تولید می شود که با تهیه با کیفیت ترین نوع لامپ می توانید از فواید آن هنگام درد مفصل و ماهیچه بهره‌مند شوید.

 اثربخشی مادون قرمز در پرورش حیوانات

فواید لامپ مادون قرمز تنها در زمینه درمانی محدود نمی شود این لامپ در مرغداری ها و سالن های پرورش انواع حیوانات مانند بلدرچین اسب و دیگر طیور حضور دارد. با کمک آن می توان محل نگهداری حیوانات را گرم نگه داشت و مدت زمان تولید مثل آنها را کوتاه تر کرد. این نوع لامپ ها را می توان با نام لامپ ir شناخته می شوند که در گرم نگه داشتن مکان جوجه های تازه متولد شده استفاده فراوانی دارد.

نتیجه گیری

همانطور که متوجه شدید فواید لامپ مادون قرمز در زمینه های مختلف ؛ بخصوص در زمینه درمانی بسیار مشاهده می شود؛ طوری که در این زمینه  باعث شده است لامپ مادون قرمز تولید شود و هم در فیزیوتراپی و هم در مصارف خانگی به کار رود.

حال اگر با مشکلات مفصلی و عضلانی روبرو هستید و برای رفع چنین دردهای مشکل سازی به دنبال چاره می گردید حتما به صفحه خرید لامپ مادون قرمز اینفرارد 2md و لامپ مادون قرمز 250 نور مراجعه کنید.

اگر هم از این وسیله پرکاربرد استفاده کرده اید حتما از تجربیات خود را با ما به اشتراک بگذارید.