تجهیزات پزشکی در خانه
تجهیزات پزشکی در خانه + 8 وسیله ضروری

وجود چه تجهیزات پزشکی در خانه ضروری است؟ امروزه شرایط زندگی کردن با تفاوت های بسیاری روبرو شده است و عدم تحرک افراد و نداشتن برنامه غذایی سالم احتمال بروز بیماری های شایع مانند چاقی، بیماری های قلبی، فشار خون را بسیار افزایش  داده است. در این شرایط باید علائم حیاتی به طور دائم چک شود و کسانی که به سلامتی روحی و روانی خود بسیار اهمیت می‌دهند باید بدانند چه تجهیزات پزشکی لازم است در خانه داشته باشند تا در صورت بروز هرگونه مشکل اقدامات اولیه را انجام دهند. امروزه با پیشرفت تکنولوژی در زمینه پزشکی برخی دستگاه‌ها و تجهیزات پزشکی خانگی به بررسی وضعیت سلامتی افراد بسیار کمک می کند و حضور آنها در خانه بسیاری از اقدامات پزشکی را راحت تر کرده است.

حال اگر شما هم لازم است برخی از علائم حیاتی بدن را به طور مداوم چک کنید یا دوست دارید تجهیزات پزشکی مورد نیاز را در خانه داشته باشید، در این مطلب همراه ما باشید.

لیست پرکاربردترین تجهیزات پزشکی در خانه

حضور برخی از تجهیزات پزشکی کمک می کند وضعیت اولیه بیمار به راحتی چک شود و بدانید برای رفع مشکل آن باید چه اقداماتی انجام دهید. در ادامه به معرفی پرکاربردترین تجهیزات پزشکی در خانه می پردازیم حتما تهیه آنها را در اولویت قرار دهید.

1.اولین وسیله؛ جعبه کمک های اولیه

جعبه کمک های اولیه

 

اولین وسیله پرکاربرد پزشکی، جعبه کمک های اولیه است. این جعبه هرچند ساده جان بسیاری از انسان‌ها را به راحتی نجات می دهد. پیشنهاد ما این است که در کنار تهیه جعبه کمک های اولیه دوره های آموزش کمک های اولیه را هم یاد بگیرید. در این صورت بهتر می توانید از وسایل درون جعبه استفاده کنید. همچنین فراموش نکنید به محض استفاده از وسایل درون جعبه در سریع‌ترین زمان ممکن محتویات جعبه را دوباره تکمیل کنید و مطمئن شوید تجهیزات تاریخ انقضای خود را از دست نداده باشند.

داخل جعبه کمک های اولیه وسایلی همچون چسب نواری، باند، دستمال مرطوب کننده، استامینوفن، محلول ضدعفونی، دستمال الکلی، دماسنج و دیگر وسیله ابتدایی پزشکی است.

برای خرید جعبه کمک های اولیه روی صفحه خرید کلیک کنید.

2. دستگاه سنجش قند خون یا همان گلوکومتر

یکی دیگر تجهیزات پزشکی در خانه دستگاه سنجش قند خون است. این وسیله حجم و اندازه بسیار کمی دارد و به راحتی قابل حمل است. برای استفاده از آن تنها کافی است یک قطره کوچک از خون که معمولا از نوک انگشت گرفته می شود، روی دستگاه قرار دهید. وجود این دستگاه برای بیمارانی همچون بیماران مبتلا به دیابت ضروری است. استفاده از آن به راحتی می‌توان سطح قند خون خود را با نوار تست قند خون به صورت مداوم چک کرد.

بیشتر بخوانید: تست قند خون ، راهی برای افزایش سرعت و کیفیت درمان دیابت

3. دماسنج بسیار پرکاربرد در فصل سرما

دماسنج یک وسیله پرکاربرد است که اهمیت آن در فصول سرد سرما بیشتر می شود. با این وسیله براحتی می توان دمای بدن را اندازه گیری کرد و از وجود تب با خبر شد. تب یکی از نشانه ها و علائم بدن هنگام مبارزه با عفونت است که بدن انسان به صورت طبیعی در دما حدود ۳۷ درجه سانتیگراد قرار دارد. این دما ممکن است در طول ساعت صبحگاهی کمتر باشد. اما اگر دمای بدن از 38/8 بیشتر شود، باید برای درمان به پزشک مراجعه کنید.

4. دستگاه فشار خون، بهترین دستگاه اما هشدار دهنده!

دستگاه فشار خون

دستگاه فشار خون که همه ما با آن آشنا هستیم، عملکرد بسیار ساده‌ای دارد و به راحتی توسط هر فردی قابل استفاده است. افزایش و کاهش فشار خون در تمام سنین اهمیت زیادی روی سلامتی بدن دارد و نشانگر بروز انواع بیماری ها می باشد. به همین خاطر، هنگام مشاهده هرگونه علائم ابتدا پزشک فشار خون شما را اندازه گیری می کند تا از بروز حوادث ناگوار به خوبی جلوگیری نماید.

افزایش و کاهش بیش از حد فشار خون نشان دهنده خطراتی همچون سکته است که در صورت آگاهی به موقع از فشار خون نامناسب به راحتی می توان از مشکلات خطرناک این چنینی پیشگیری کرد.

5. دستگاه بخور؛ بهترین روش برای پیشگیری از انتقال بیماری ها

دستگاه بخور وسیله ای بسیار کاربردی برای هر خانواده‌ای است که استفاده از آن در طول سال از بروز بسیاری از بیماری‌های مختلف جلوگیری می‌کند. این وسیله را می توان با قیمت مناسب تهیه نمود و از بدن خود در برابر انواع بیماری ها مراقبت کرد.

بیشتر بخوانید: مزایای دستگاه بخور

6. دستگاه اکسیژن ساز مخصوص بیماران تنفسی

دستگاه اکسیژن ساز یکی دیگر از در تجهیزات پزشکی در خانه است که برای بیماران دارای مشکلات تنفسی تهیه می شود. به خاطر وجود آلودگی‌های شدید محیطی تعداد افراد مبتلا به بیماری‌های تنفسی رو به افزایش است و تهیه این وسیله برای خیلی ها ضرورت دارد.

این دستگاه به راحتی داخل خانه قابل استفاده است و با توجه به میزان غلظت اکسیژن مورد نیاز تهیه می شود تا افرادی که دچار مشکلات تنفسی هستند به راحتی نفس بکشند.

بیشتر بخوانید: نحوه استفاده از دستگاه اکسیژن ساز

7. دستگاه تصفیه هوا؛ بسیار ضروری مخصوصاً در روزهای پرآلاینده سال

 

دستگاه تصفیه هوااصلا عجیب نیست که دستگاه تصفیه هوا را جزء اقلام پزشک مخصوص خانه معرفی کردیم. حدود چند سال است که آلودگی هوا و استشمام گازهای آلاینده جان خیلی ها را به خطر انداخته است. شما هم می توانید این وسیله را تهیه کنید و هوای منزل خود را به دور از آلودگی های محیطی پاک و تمیز نگه دارید. وجود این وسیله داخل خانه به افزایش سلامت بدن بسیار کمک می‌کند و جان شما را در برابر انواع بیماری ها حفظ نگه می‌دارد.

8. ترازو مخصوص افراد دارای رژیم غذایی خاص

اگر از اضافه وزن یا کمبود وزن ناراحت هستید و دوست دارید رژیم غذایی مناسب داشته باشید، حتماً ترازو را جز  تجهیزات پزشکی در خانه در نظر بگیرید. ترازو شما را برای رسیدن به اندام دلخواه بسیار کمک می کند و به راحتی می توانید خیلی سریع از تغییرات وزنی خود آگاه باشید و خیلی سریع تر به وزن دلخواه برسید. همچنین کسانی که با مشکلات فشارخون دیابت و عدم تعادل هورمونی دچار هستند، با افزایش ناگهانی وزن روبه‌رو می‌شوند و این وسیله بسیار کمک می‌کند تا با علائم این دسته از بیماری ها خیلی سریع روبه رو شوند و وزن خود را کنترل کنند

نتیجه گیری

ما در این مطلب تلاش کردیم لیست ضروری از تجهیزات پزشکی در خانه را به شما معرفی کنیم. وجود این دسته از تجهیزات به بررسی وضعیت سلامتی شما در خانه بسیار کمک می کند و باعث می شود در صورت بروز هرگونه علائم خاص سریعا به پزشک مراجعه کنید و مشکل خود را درمان نماید.

همچنین می‌توانید برای تهیه وسایل نام برده شده به صفحه خرید محصولات مراجعه لیست تجهیزات پزشکی خود را به آسانی تکمیل کنید.