فواید استفاده از ضد آفتاب
فواید استفاده از ضدآفتاب؛ از پیشگیری از بیماری های خطرناک تا نکات مراقبتی

فواید استفاده از ضدآفتاب چیست؟ چرا استفاده از آن انقدر برای سلامتی پوست توصیه می‌شود؟ امروزه همه پزشکان متخصص پوست از اهمیت استفاده از کرم ضدآفتاب خبر دارند و اولین قدم برای بیرون رفتن را استفاده از این نوع کرم می دانند.

جالب است بدانید، طبق نتایج بدست آمده، آمار مبتلا به سرطان پوست به صورت مداوم در حال افزایش است و بیشتر کسانی که با سرطان روبرو هستند، سابقه آفتاب‌سوختگی دارند و نسبت به دیگر افراد بیشتر در معرض نور خورشید قرار گرفتند. بنابراین مهم ترین راه برای حفظ سلامتی پوست در طولانی مدت استفاده از کرم ضد آفتاب است

در ادامه بیشتر با مزایا و فواید این محصول بهداشتی آشنا می شوید تا هیچ گاه قرارگیری آن روی پوست را فراموش نکنید.

نور خورشید هم خوشایند است هم مضر!

تاثیرات نور خورشید بر پوست

تاثیرات نور خورشید بر پوست چیست؟ قبل از این که با مزایا و فواید ضدآفتاب آشنا شوید بهتر است تاثیرات نور خورشید را بدانید نور خورشید گرمای خاصی دارد و هنگام قرارگیری زیر نور آن احساس خوشایندی به ما دست می دهد. اما از طرفی پرتوهای آن می تواند برای پوست مضر باشد. اشعه فرابنفش مشهورترین نوع اشعه های که توسط نور خورشید روی پوست موثرمی شود و تاثیرات مختلفی بر پوست ما می گذارد. این نوع اشعه می‌تواند پیری زودرس برای پوست داشته باشد و هنگام برخورد با پوست مشکلات جدی ایجاد کند. اما خوشبختانه با وجود کرم ضد آفتاب هیچ نگرانی بابت این نور نخواهید داشت.

بیشتر بخوانید: خرید ماسک باکیفیت در دوران کرونا + 5 نکته طلایی

از تاثیرات استفاده از ضد آفتاب بر پوست چه می دانید؟

کرم ضد آفتاب با ویژگی محافظ مراقبتی پوست از اثرات مضر آن روی پوست جلوگیری می کند و مانع ایجاد خشکی و چین و چروک های عمیق روی پوست می شود.

در موارد زیر با فواید استفاده از ضدآفتاب آشنا می‌شوید:

  • حفظ پوست در برابر اشعه های مضر خورشید
  • پیشگیری از مشکلات پوستی و قرمزی پوست پ
  • یشگیری از جوش زدن پوست
  • مرطوب کنندگی و تامین مواد مغذی پوست
  • روشن شدن پوست
  • جوان سازی پوست
  • تقویت پوست و پیشگیری از ایجاد لک و تیرگی پوست
  • پیشگیری از آفتاب سوختگی
  • پیشگیری از ایجاد چین و چروک و پیری زودرس پوست

درست ضدآفتاب بزنید!

نحوه استفاده از ضدآفتاب

برای بهره مندی از فواید استفاده از ضدآفتاب باید نحوه استفاده درست آن را بدانید. در ادامه همان نکات مهم همه استفاده از ضدآفتاب آشنا می شوید:

1.به تمام صورتتان بزنید

بهترین روش برای حفظ تاثیرات ضد آفتاب بر پوست و محافظت از پوست تان این است که تمام صورتتان را با کرم آغشته کنید و از  قرار گیری یک دست کرم روی پوستتان مطمئن شوید.

بیشتر بخوانید: درمان میگرن بدون دارو + 9 روش مطمئن و تاثیرگذار

2.تمدید ضد آفتاب در طول روز

یکی دیگر از نکات مهم استفاده از ضدآفتاب تمدید آن در طول روز است. تاثیر ضد آفتاب بر پوست تنها در چند ساعت است. خیلی‌ها نسبت به این نکته کم توجه اند و تنها یک بار از ضد آفتاب در طول روز استفاده می‌کنند. بهترین راهکار استفاده از ضدآفتاب این است که 3 الی 4 ساعت یکبار کرم ضد آفتاب را روی پوست بزنیم. حال فرقی نمی کند در زیر آفتاب قرار دارید یا نه.

3. 30 دقیقه قبل از بیرون رفتن از ضد آفتاب بزنیم!

یکی دیگر از نکات مهم که خیلی‌ها آن بی‌خبر هستند زمان مناسب استفاده از ضد آفتاب است. برای اثربخشی بهتر حتما قبل از این که از خانه خارج شوید و در زیر نور خورشید قرار بگیرید کرم را  روی پوست تان استفاده کنید. این کار باعث محافظت بیشتر از پوست می شود.

بیشتر بخوانید: درمان میگرن بدون دارو + 9 روش مطمئن و تاثیرگذار

4. انتخاب برند مناسب

برای بهره مندی از فواید استفاده از ضدآفتاب باید برند مناسبی برای خرید آن در نظر بگیرید. امروزه برندهای مختلفی در بازار موجود است که انتخاب از میان آنها کمی سخت به نظر می‌رسد. اما با در نظر گرفتن چندین نکته به راحتی می توانید ضد آفتاب مناسب خود را تهیه کنید. البته لازم است قبل از آن بودجه ای که در دست دارید را مشخص نمایید. اولین نکته این است که نوع پوستتان را در نظر بگیرید و از برندی استفاده کنید که توسط سازمان بهداشت جهانی مورد تایید باشد. برندهای شناخته شده بهترین گزینه برای خرید ضد آفتاب است. البته فراموش نکنید از قبل از آن، از میزان رضایت استفاده‌کنندگان مطلع شوید تا با خیال راحت‌تری اقدام به خرید کنید.

نتیجه گیری

فواید استفاده از ضدآفتاب بی شمار است! اما مهم ترین آن پیشگیری از پیری زودرس پوست است. پس اگر به سلامتی پوستتان اهمیت می دهید، همیشه از ضدآفتاب استفاده کنید.